Praga  Andrzejkowa- 23/24 listopada 2019

Praga Andrzejkowa- 23/24 listopada 2019

jednorazowe

Zapraszamy na dwudniowy wyjazd do Pragi, wspaniałego miasta oferującego niezwykłe zabytki oraz niesamowity klimat swych uroczych kawiarenek i piwiarni. Na trasie zwiedzania Andrzejkowej Pragi znajdą się m.in. Klasztor na Strachove, Pałace Czerninów , Schwarzenbergów i Biskupów Praskich, Katedra św. Wita, dziedziniec zamku hradczańskiego, dzielnica artystów Mala Strana, Most Karola, Rynek Staromiejski z zegarem Orloj, kościołem NMP za Tynem, kościołem Św. Mikołaja, dzielnicą Josefov, Plac Wacława, Dom Towarowy Lucerna. Wieczorny spacer po Królewskim Grodzie, niesamowita panorama kolorowej iluminacji ulicznej, widzianej ze wzgórza zamkowego jak też odwiedziny w niezliczonych, typowych „praskich karczmach”- atmosfera wieczornego życia miasta- każdy powinien to przeżyć…
Nocleg w hotelu w Pradze, w pokojach 2 osobowych typu studio z łazienkami, TV. Wyżywienie BB (śniadanie bufetowe).

Cena: 350 PLN/osoby

Cena zawiera: przejazd autokarem, opłaty parkingowe i drogowe, opieka pilota i przewodnika praskiego z językiem polskim , realizacja programu zwiedzania, ubezpieczenie KL NW, 1 nocleg ze śniadaniem.

Program wyjazdu:

Dzień 23.11
Wyjazd uczestników z Głuchołaz o godz. 7:00 (dworzec PKS), Nysa godz. 7:20 (stanowisko 10 dworzec PKS przy rondzie), przejazd z postojami technicznymi do Pragi. Zwiedzanie miasta od 11:30 – Dzielnica Hradczany i Mala Strana (Klasztor na Strahovie, Zamek i Plac Hradczański, Katedra Wita, Kościół Jerzego, Ogrody Królewskie, Dziedziniec Zamkowy ze słynną Salą Władysławowską, ul. Nerudy z kamieniczkami renesansowymi, Praskie Jezulatko, Kościół Mikołaja na Male Strane, Galeria Kawki, Schody Królewskie, Most Karola, Wyspa Kampa) w trakcie zwiedzania ok. 13:30 – 15:00, czas wolny dla uczestników na zwiedzanie indywidualne lub degustację kuchni regionalnej. Dalsze zwiedzanie dzielnicy Mala Strana do godz 17:30. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie grupy. Od 18:30 dla chętnych udział w Andrzejkowej Biesiadzie w karczmie „U brabantskeho Krala”. Ok. 22:00 wieczorny spacer po Hradczanach z nocną panoramą miasta, przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 24.11
Śniadanie dla uczestników (bufet) do godz. 9:00, wykwaterowanie uczestników, wyjazd na zwiedzanie Pragi o 9:30. Spacer połączony ze zwiedzaniem (Plac Wacława z Muzeum Narodowym i Pomnikiem Wacława, Korona, Dom Lucerna- jeden z najstarszych domów handlowych, Rynek Staromiejski, Ratusz, zegar Orloj, pomnik Jana Husa, Galeria Narodowa, galeria A.Muchy. Czas wolny w trakcie zwiedzania na posiłek , następnie Kościół NMP za Tynem, ul. Celetna, Baszta Prochowa, Dom Obywatelski, Synagoga Staronova w dzielnicy Josefov. Ok. 17:00 wyjazd w drogę powrotną do Polski
Uwaga:
– w dniu 23.11.2019, dla chętnych udział w programie w oberży średniowiecznej” U Brabantskeho Krala” (pokaz tańca średniowiecznego, walk rycerskich, połykacz ognia i wiele innych atrakcji). Pokaz w godz. 19-22, wstęp 950 kĆ/os , w cenie konsumpcja: serwowane wyśmienitych posiłków składających się z mięs pieczonych i grillowanych z dodatkami, talarki serowe z kiełbasą rycerską, domowy kołacz z jabłkami, świeżo wypiekany bochenek chleba średniowiecznego,  2 napoje: piwo z własnego browaru, wino oraz lub inne niealkoholowe napoje. Dla wegetarian grillowane warzywa z sałatkami.  Polecamy gorąco.

Tagi: